22. Rosół drobiowy


Rosół drobiowy w zasadzie wykonaniem nie różni się od tego z wielu mięs, z tą różnicą, że troszkę krócej się go gotuje i inaczej smakuje.

Składniki:

  •  drób ( porcja rosołowa, udko z kurczaka)
  •  warzywa ( marchewka, seler, pietruszka, kawałek kapusty, por, natka pietruszki, pomidor, cebula)
  •  liście laurowe
  •  ziele angielskie
  •  kucharek lub vegeta
  •  sól i pieprz

Wykonanie:


  1. Mięso należy opłukać włożyć do garnka (ok.5L) zalać zimną wodą i wstawić na ogień. Mięso należy gotować z listkami laurowymi i zielem angielskim do czasu gdy woda nie zawrze.
 
  1.  Gdy rosół będzie wrzał dodajemy obrane i opłukane warzywa razem z natką pietruszki oprócz cebuli. Pomidora nie obieramy usuwamy jedynie szypułkę i nacinamy od góry i dołu wrzucamy do wywaru, gotujemy na wolnym ogniu wywar ma lekko "pykać" godzinę przed końcem gotowania cebulę należy obrać jeżeli jest duża to przeciąć na pół "opalić" na palniku gazowym lub jeżeli ktoś posiada to opalić palnikiem i wrzucić do wywaru. gotujemy cały czas na wolnym ogniu.
  2.  Gdy rosół dojdzie trzeba odcedzić i ewentualnie "zebrać" szumowiny(podczas gotowania powinny same się zredukować. Rosół powinien się gotować w sumie od 2 do 4 Po odcedzeniu należy doprawić do smaku.

Ja do gotowania rosołu nie używam żadnych kostek rosołowych.

Do takiego rosołu najlepiej pasuje własnej roboty makaron, świerza natka pietruszki i wątróbka, lub mięso z wywaru. Wyznaję zasadę, że nic się zmarnować nie może dla tego mięso z wywaru można wykorzystać na pierogi lub krokiety

Przepis na makaron, krokiety, i pierogi następnym razem zdjęcia dodam kiedy indziej.

Życzę smacznego!!!

Komentarze

Popularne posty